IT Media
ul. Jagiellońska 88
03-215 Warszawa
  tel. 022 679 15 41
fax. 022 678 36 41
kontakt@mojefonty.pl

Pomoc

IT Media
ul. Jagiellońska 88
03-215 Warszawa
tel. 022 679 15 41
fax. 022 678 36 41
kontakt@mojefonty.pl

LucasFonts


LucasFonts jest Domem Typograficznym założonym przez renomowanego projektanta Luc(as) de Groot.

Celem firmy jest wzbogacanie kultury typograficznej poprzez produkowanie oryginalnych krojów, które wychodzą na przeciw kompleksowym potrzebom wyglądu typografii oraz wielojęzycznemu środowisku pracy biurowej.

Kroje Luc(as) de Groot’a są głęboko zakorzenione w tradycji. Ich konstrukcja uosabia pełny wgląd do mechanizmów czytania. Odzwierciedlają one ślady pisowni ponieważ nadal mają wpływ na to jak nasze oczy reagują na formę liter. Jednakże, w swoich detalach i ogólnym wyglądzie, kroje te wyrażają współczesny stan umysłu. W kształtach tych fontów nie ma nutki nostalgii, nie ma śladu powszechnej tendencji do tworzenia imitacji czy parodii przeszłych trendów typograficznych.

Kroje wydane przez LucasFonts są nie do pobicia pod względem technologicznym. Zaprojektowane specjalnie, aby działać z łatwością na różnych platformach. Fonty są na bieżąco adaptowane do zmieniających się standardów i specyfikacji oprogramowania; dopasowane są do osobliwości niezliczonych języków.

W trakcie jego 20-letniej kariery jako projektanta ‘liter’, Luc(as) de Groot blisko współpracował z korporacyjnymi i redakcyjnymi projektantami, jak również z producentami oprogramowania.Wynik sojuszu pomiędzy praktykami typografii i IT dał impuls do stworzenia projektu kroju, który jest praktyczny i zawiera esencję artyzmu. Gwarantuje również podejście przyjazne użytkownikowi.

Umiejętności Luc(as)’a rozpoznane zostały przez najlepszych w biznesie. Wśród jego najnowszych krojów są dwie rodziny fontów, które stworzył dla projektu Microsoft ClearType. Consolas, rodzina fontu o stałej szerokości, została zaprojektowana aby zastąpić wysłużony font Courier, zaś znamienity Calibri został domyślnym krojem w MS Word 2007.