IT Media
ul. Jagiellońska 88
03-215 Warszawa
  tel. 022 679 15 41
fax. 022 678 36 41
kontakt@mojefonty.pl

Pomoc

IT Media
ul. Jagiellońska 88
03-215 Warszawa
tel. 022 679 15 41
fax. 022 678 36 41
kontakt@mojefonty.pl

URW++

URW ugruntował swoją pozycję wśród firm projektowych i studiów graficznych dzięki stałemu rozwijaniu i promocji innowacyjnych fontów oraz oprogramowania.

Bazując na bogatych doświadczeniach technicznych, odnosi sukcesy w sferze projektowania i produkcji fontów korporacyjnych oraz jako dostawca wielojęzycznych lub wręcz globalnych fontów dla odbiorców OEM.

Dodatkowo  wyróżnia się dzięki bogatej ofercie fontów z poza zakresu łacińskiego. Wiele popularnych łacińskich krojów jest dostępne z pełną tablicą znaków WGL4 zawierającą kodowania Wschodnio Europejskie, Cyrylicę jak również Grekę. Dodatkowo posiada w ofercie dużą ilość fontów japońskich, chińskich, koreańskich (CJK). URW++ zatrudnia rodowitych Japończyków i Chińczyków, cieszy się również długotrwałą współpracą z partnerami z Tokio i Szanghaju.

W rozwijaniu oprogramowania i produktów typograficznych URW++ wsparcia udzielają strategiczni partnerzy:

  1. Dutch Type Library (DTL), DT ‘s-Hertogenbosch
    DTL to najwyższej jakości projekty cyfrowych fontów. URW++ jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Niemiec. Bazując na długotrwałej przyjaźni z DTL  rozwijany jest program DTL Font Master wspólnie z Frankiem Bloklandem – prezesem i założycielem DTL.
    Wydany w 2002 roku DTL Font Master cieszy się powodzeniem wśród profesjonalnych projektantów fontów .
  2. ITF International Type Founders (ITF), Norristown, PA
    ITF jest amerykańskim domem typograficznym. URW++ jest wyłącznym partnerem firmy ITF na terenie Niemiec. Dodatkowo od 2002 roku wspólnie projektują i produkują nowe fonty amerykańskiego pochodzenia.

Oprócz produkcji i sprzedaży bibliotek fontów ciągle rozwijany jest IKARUS, projektowanie fontów oraz tworzenie oprogramowania narzędziowego. To właśnie pozwala spełniać wymogi techniczne dotyczące fontów na wielu rynkach zbytu i w ten sposób służyć klientom w najlepszy sposób.

URW++ jest jedną z głównych firm oferujących fonty OpenType oparte na tablicy znaków Unicode odpowiadających na rosnące zapotrzebowanie na globalne fonty.