Universal Type Server 6

Światowej klasy serwer fontów.

Najważniejsze cechy:

  • Centralna biblioteka fontów.
  • Zdalny dostęp do niezbędnych fontów z zasobów biblioteki.
  • Zarządzanie zgodnością z licencjonowaniem fontów.

Właściwe fonty dla odpowiednich osób

Universal Type Server pozwala zgromadzić wszystkie fonty w jednym, bezpiecznym miejscu i umożliwia udostępnianie ich użytkownikom, bez względu na to gdzie się znajdują. UTS 6 jest dostępny w trzech wersjach, które łatwo dopasować do wymagań zespołu.

Właściwa praca dzięki synchronizacji

Użytkownicy zawsze mają dostęp do właściwych fontów, zarówno w biurze, w pracy zdalnej czy w trybie offline. Nawet jeśli nie są podłączeni do sieci, mają pełny dostęp do bazy fontów tak, aby dokumenty na którymi zespoły wspólnie pracują były wyświetlane bezbłędnie.

Niezawodna auto aktywacja

Najszybsza auto aktywacja w branży. Opatentowana technologia Font Sense  rozpoznaje fonty i nadaje im unikalne numery, dając pewność, że dla określonego projektu zostanie aktywowany właściwy font.

Twórcza swoboda

Odnalezienie i aktywowanie właściwego fontu używanego w projekcie nigdy nie było prostsze. Aplikacja instalowana na stanowisku użytkownika – Universal Type Client – daje niezwykłe możliwości przeszukiwania, podglądania fontów i ich aktywacji. Będziesz mógł używać właściwego fontu natychmiast jak będzie potrzebny.
 

 Wydajna technologia

Wystarczająco sprawne oprogramowanie, aby przechowywać fonty w każdej sieci. Universal Type Server jest zbudowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, na których można polegać. Opcjonalne połączenie z bazą danych SQL oraz Type Core Client jeszcze bardziej poszerzają możliwości profesjonalnego zarządzania fontami.

W zgodzie z prawem

Administrator ma pełną kontrolę nad dostępem do fontów, zapewniając właściwe fonty odpowiednim użytkownikom. Zapewniona jest też dokładna kontrola uprawnień poszczególnych użytkowników do manipulowania, dystrybucji i aktywacji odpowiednio licencjonowanych fontów.
 

 Zdalne administrowanie

Administratorzy przydzielają oprogramowania klienckie, scentralizują serwer ustalając liczbę możliwych, jednoczesnych połączeń klientów i ustalają uprawnienia użytkowników – wszystko z centralnej lokalizacji. Zapewniają spójność wypełniając wstępnie ustawienia dotyczące połączenia z serwerem, jak również określają bazy klientów i lokalizację zasobu fontów.
 

Zarządzanie fontami podczas pracy z Adobe Creative Cloud

Licencjonowanie Adobe® Creative Cloud na zasadzie subskrypcji zmieniło sposób w jaki zespoły uzyskują dostęp do narzędzi i ich aktualizacji. Universal Type Server jest gotowy do pracy w tym trybie dzięki profesjonalnym wtyczkom do auto aktywacji.

Dzięki wtyczkom przeznaczonym do pracy na komputerach Mac i PC, Universal Type Client obsługuje najnowsze aplikacje Adobe Creative Cloud, wśród nich InDesign ®, Photoshop ®, Illustrator ® i InCopy ®, niezależnie jaki system operacyjny wybierzesz.

Jeśli Twój zespół nie korzysta z subskrypcji Cloud, Universal Type Server 6 posiada również pełną gamę wtyczek do poprzednich pakietów Adobe Creative Suite.


Ulepszone zarządzanie licencjami fontów

Zarządzanie licencjami jest skuteczne tylko jeśli projektanci naprawdę wiedzą, co mogą zrobić z każdą czcionką.
Zarówno w wersji Professional jak i Enterprise serwera, projektanci zyskują wygodny dostęp do warunków licencjonowania, które zostały uzgodnione z wytwórcami fontów.
Czy masz prawo osadzić grupę czcionek w eBook’u i pliku PDF? A jak to jest w przypadku logotypu? Projektanci dowiedzą sie tego po paru kliknięciach.
Administratorzy serwera będą kontrolować warunki licencjonowania tak, aby projektanci mogli natychmiast uzyskać szczegółowe informacje za pomocą aplikacji klienckiej serwera – Universal Type Client.
Dzięki temu ich proces twórczy będzie znacznie szybszy.

QuickComp – łatwo i szybko dokonasz wyboru fontów

Wybór fontów, które razem dobrze się komponują jest często pierwszą rzeczą, którą twórcy wykonują dla każdego nowego projektu.
QuickComp ułatwia projektantom przetestowanie, eksperymentowanie i wybór najlepiej powiązanych fontów.
Poprzednio, aby stwierdzić  na rzeczywistych przykładach, jak fonty wyglądają obok siebie w projekcie, poświęcano wiele czasu i pracy w programach InDesign lub Illustrator.
Wymagało to wielu kroków, przerzucania plików  pomiędzy aplikacjami oraz wielokrotnego sięgania po fonty do menedżera fontów.
Teraz projektanci mają QuickComp do szybkiego tworzenia wizualnych próbek.

 

 Dodatkowe ulepszenia obejmują:

• Nowa baza danych PostgreSQL zwiększa szybkość i stabilność
• Ulepszona funkcja Font Cache Cleaning. (Mac only)
• Zaktualizowano funkcję sprawdzania uszkodzeń i poprawności plików fontowych
• Rozbudowano panel Font Info, który dostarcza właściwych informacji
• Usprawniono wyszukiwanie zbliżonych krojów pisma za pomocą QuickMatch
• Pracuje również w nowych systemach operacyjnych – Windows® 8 oraz OS X
• Podgląd fontów w dowolnym kolorze
• Zawsze aktualny system pomocy online