Digital Ilustration

Dzięki technikom cyfrowym profesja ilustratora przeżywa w ostatnich latach wielki renesans. Ogromna popularnością cieszą się digital painting i ilustracja wektorowa dlatego z przyjemnością zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym ilustratorem i rysownikiem, który w ciągu trzydniowych warsztatów, wyjaśnia i przybliża zaawansowane techniki cyfrowej ilustracji.

Uczestnicy kursu otrzymują bogata, praktyczna wiedze dotyczącą pracy współczesnego rysownika. Poznają techniki DIGITAL PAINTINGU oraz VECTOR ART. Uczą się kreatywnego wykorzystania tradycyjnych technik rysunkowych w procesie opartym o oprogramowanie graficzne. Mają możliwość  zapoznać się z metodami pracy na tabletach graficznym INTUOS i spróbować swoich sił na tablecie ekranowym z serii CINTIQ. Kurs prowadzony jest przez doświadczonego ilustratora Piotra Janowczyka, autora wielu ilustracji i okładek prasowych, który przekazuje praktyczna wiedze umożliwiająca imitowanie technik tradycyjnych. Ujawnia fantastyczne funkcje malarskie i rysunkowe w programach, które na co dzień wykorzystywane są jedynie do korekty zdjęć czy projektowania (PHOTOSHOP, ILLUSTRATOR). Oddzielny blok poświęcony jest PAINTEROWI, sztandarowemu narzędziu digital paintingu.

Kurs kierowany jest zatem do osób, które zainteresowane są zarówno komiksem, storyboardem, ilustracja komercyjna a także tworzeniem elementów teksturalnych pod animacje i 3D.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonego ilustratora, autor dziesiątek ilustracji i okładek prasowych, który przekazuje praktyczną wiedzę umożliwiającą imitowania technik tradycyjnych. Ujawnia fantastyczne funkcje malarskie i rysunkowe w programach które na co dzień wykorzystywane są jedynie do korekty zdjęć jak PHOTOSHOP, czy projektowania jak ILLUSTRATOR. Oddzielny blok poświęcony jest PAINTEROWI, sztandarowemu narzędziu digital paintingu.

Kurs kierowany jest zatem do osób, które zainteresowane są zarówno komiksem, story-boardem, ilustracją komercyjną a także tworzeniem elementów teksturalnych pod animację i 3D.

 

Program:

 

ILUSTRACJA PRASOWA

1. Przedstawienie możliwości rysunkowych programu Illustrator

2. Konfiguracja i praca  z tabletem serii Intuos w programie Illustrator

3. Stroke – rysunek konturowy

4. Wypełnienie, kolor, gradient, siatka gradientowa

5. Perspektywa – 1, 2, 3 punkty zbiegu

6. Korzystanie z tradycyjnych pędzli – Brush

7. Korzystanie z pędzli 3D – Brush Aquarell

8. Własny Projekt – ilustracja prasowa

 

ILUSTRACJA KOMIKSOWA

1. Przedstawienie możliwości rysunkowych programu Photoshop

2. Cyfrowy szkic – Inspiracje

3. Wypełnienie konturowe

4. Faktury, tekstury

5. Photoshop Brush (biblioteki, własne)

6. Cieniowane (Dodge, Burn)

7. Bristle Brush

8. Własny projekt – ilustracja komiksowa, postać plansza

 

DIGITAL PAINTING

1. Przedstawienie możliwości rysunkowych programu Painter

2. Praca z tabletem serii Intuos w programie Painter

3. Szkic, podmalówka, malatura

4. Pędzle i mikser kolorów

5. Real Bristle

6. Techniki:

– sketch

– traditional

– monochromatic underpainting

-Directly painting

7. Projekt własny – ilustracja malarska

 

Czas: 24 godziny, cena: 1600 zł netto