Biblioteka Euro Suplement

Uwaga: Biblioteka Euro Suplement  jest przeznaczona tylko dla legalnych posiadaczy obydwu płyt firmy ThETA Bitstream oraz Bitstream Plus. Warunkiem sprzedaży jest zwrot oryginalnych płyt ThETA lub kserokopia faktury.

Biblioteka Euro Suplement składa się z 176 fontów firmy Bitstream  które razem z fontami zwartymi w pakietach Euro i Euro Plus odpowiadają pakietom Bitstream i Bitstream plus wydanym przez firmę ThETA. Każdy z nich zawiera znaki europejskich języków, których pisownia posługuje się alfabetem łacińskim, w tym oczywiście polskie znaki diakrytyczne.

Wszystkie kroje są ręcznie hintowane, co zapewnia najwyższą jakość wyświetlania znaków przy stosowaniu małych stopni pisma. Polskie ogonki i diakrytyki zostały zaprojektowane przez Kubę Tatarkiewicza zgodnie z polską tradycją typograficzną.

Dzięki formatowi OpenType (TrueType) fonty z pakietu Euro są zgodne ze wszystkimi platformami. Dzięki temu dokumenty powstałe z ich użyciem można bez problemu przenosić między systemami operacyjnymi Windows, MacOS X jak również Linux.

Uniwersalna płyta CD  działa na wszystkich w/w platformach.
Poza fontami na płycie znajduje się katalog krojów w formacie PDF który możecie Państwo pobrać również z naszej strony.